W ramach realizowania zadań z zakresu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu zaprosił do dyskusji partnerów szkoły w Projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, tj. Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przedstawiciele Komendy, Pan Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinspektor Marek Banaś oraz Pan aspirant Paweł Kantor wygłosili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaproszeni goście zwrócili uwagę na nadmierną prędkość, nieznajomość przepisów ruchu drogowego lub / i ich ignorowanie jako główne przyczyny wypadków na drodze.

Pan Paweł Kantor zwrócił ponadto uwagę na używanie alkoholu, zwłaszcza przez młodych ludzi i powodowanie wypadków przez osoby znajdujące się właśnie w stanie nietrzeźwości. Swoją pogadankę popierał wieloma autentycznymi przykładami chcąc uświadomić młodzieży, jak nieraz chwila nieuwagi może spowodować daleko idące konsekwencje, których skutki są nieraz ciągnące się w czasie i obciążające dla sprawcy.

Młodzież klas III i IV mogła przekonać się zatem jak to w praktyce „nieznajomość prawa szkodzi” oraz włączyć się do dyskusji zadając pytania ekspertom. Wcześniej uczniowie wypełnili specjalnie przygotowany na tę okoliczność „Test dla kierowcy”, którego odpowiedzi były następnie komentowane przez przedstawicieli prawa.

Ze względu na specyfikę spotkania, a mianowicie to, że odbyło się ono dla uczniów szkoły, młodych kierowców, zwrócono uwagę na statystyki zachowań ryzykownych na drodze w powiecie dąbrowskim w celu uzmysłowienia młodzieży, że tak naprawdę w dużej mierze od nich samych zależy bezpieczne poruszanie się po drogach, poboczach, chodnikach jako piesi, rowerzyści, kierowcy w sposób nie zagrażający zdrowiu i życiu innych uczestników ruchu drogowego.

REKRUTACJA 2020/2021
 

PREZENTACJA O SZKOLE


Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top