18 września 2013 roku, uczniowi klas II TA/TAK oraz III TB wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Krakowa.
Pierwszym etapem podróży było zwiedzenie Muzeum Młodej Polski w Bronowicach Małych. Znajduje się tam zabytkowy dworek „Rydlówka”, w którym odbyło się słynne wesele poety Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną. Na wesele był zaproszony przyjaciel poety Stanisław Wyspiański, który później uwiecznił to wydarzenie w swym dramacie pt. „Wesele”.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie wystawy „Zawsze Młoda! Polska Sztuka około 1900” w odnowionych wnętrzach Kamienicy Szołayskich – oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, która prezentowała 300 dzieł sztuki polskiej z przełomu XIX i XX wieku.
W tym samym budynku została otwarta wystawa „Szuflady Szymborskiej” na cześć polskiej noblistki. „Szuflada” jest rodzajem scenografii, trójwymiarowego kolażu, w którym przedmioty należące do Poetki zderzone są cytatami, fotografiami osób, rzeczy i miejsc.
Kraków to miejsce, w którym każde miejsce przypomina o przeszłości. Dotknęliśmy jej, oglądając wnętrza Kościoła o. franciszkanów z witrażami i polichromią Stanisława Wyspiańskiego, spacerując ulicą Floriańską (ze słynną Jamą Michalika), podziwiając eklektyczny gmach teatru im. Słowackiego czy wreszcie chłonąc niesamowitą atmosferę krakowskiego Rynku.

REKRUTACJA 2020/2021
 

PREZENTACJA O SZKOLE


Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top