26 kwietnia 2016 roku w klasie II Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Budowlanym odbyło się spotkanie z panią Agnieszką Król, ekonomistką i mediatorem z wykształcenia. Pomysłodawcą i inicjatorką tego spotkania była pani Agata Dziedzic – Stolińska.


Pani prelegent poruszyła kwestie związane z bezpiecznym zawieraniem umów przez Internet; zwróciła uwagę na możliwość pozyskiwania danych osobowych przez osoby niepożądane w sieci przed czym przestrzegła młodzież tłumacząc, na czym polega na przykład bezpieczne konto i logowanie. Jako dyrektor banku i ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem zwróciła ponadto uwagę młodzieży na świadome gospodarowanie pieniędzmi jako najprostszą formę ich oszczędzania. Wytłumaczyła im również, na czym polega używanie kart bankomatowych (debetowych), kredytowych; nadmieniła o bezpiecznym używaniu kart zbliżeniowych.
Kolejną ważną kwestią, którą pani poruszyła była kwestia związana z tym, co należy zrobić po zagubieniu dowodu osobistego lub utracie jego ważności; co to jest zdolność kredytowa oraz Bankowa Informacja Kredytowa. Jako mediator pani prelegent przybliżyła młodzieży kwestie związane z mediacją, potrzebą jej stosowania i formą prowadzenia.
Spotkanie wpisuje się w działania realizowane przez szkołę z tytułu ubiegania się jej o przyznanie Certyfikatu Lidera Projektu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo.

Spotkanie na temat bezpieczeństwa w sieci odbyło się w ramach profilaktyki zachowań ryzykownych wśród młodzieży w ramach Planu Działań Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa 2015/2016.

REKRUTACJA 2021/2022

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top