W dniach 28 listopad – 2 grudzień 2016 r. odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu Tydzień Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia. Przebieg akcji profilaktycznej koordynowały: pedagog szkolny mgr Joanna Janus wspólnie z nauczycielem biologii i geografii mgr Anną Mazur – Pływacz, a także we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego:

mgr Mirosławem Pankiem oraz mgr Jarosławem Będkowskim. Do współpracy w organizacji tej inicjatywy zaproszona została po raz kolejny pani instruktor aerobiku mgr Małgorzata Ciecińska, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Dąbrowie Tarnowskiej (mgr Anna Klimowska) w zakresie użyczenia urządzenia do pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu (smokerlyzer) oraz pielęgniarki z punktu Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Tarnowa.
Pracownicy szkoły Pan Tadeusz Ostrowski oraz pan Jan Golec wykonali przestrzenną piramidę zdrowego żywienia .

Harmonogram działań Tygodnia Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życiu według zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem
28 listopad 2016 r. – 2 grudzień 2015 r.

28.XI. Poniedziałek:
 8.10 – 11.40 – Bądź codziennie aktywny ruchowo, uprawiaj ćwiczenia fizyczne – turniej badmintona (mixy) – klasy I – IV.
29.XI. Wtorek:
 8.00 – Akcja honorowego oddawania krwi (Punkt Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
z Tarnowa) .
30.XI. Środa:
 11.40 – 12.25 – klasa I TB; 12.35 – 13.20 – klasa I TAK. Nie pal; jeśli palisz, rzuć! Jeśli nie rzuciłeś, nie pal przy niepalących – warsztaty dla uczniów klas I.
 10.35 – 11.35 – Pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu (dla chętnych).
01.XII. Czwartek:
 9.00 – 9.45 – Profilaktyka zachorowania na czerniaka oraz profilaktyka zakażeń wirusem HIV – klasa I TB.
 9.50 – 10.35 – Profilaktyka zakażeń wirusem HPV, HIV. Profilaktyka zachorowania na czerniaka – klasa I TAK.
 10.50 – 11.35 – Wystrzegaj się otyłości – aerobik dla dziewcząt klas I – IV (instruktor Małgorzata Ciecińska) – sala gimnastyczna.

02.XII. Piątek:
 8.10 – 10.35 – Spożywaj więcej warzyw i owoców: jedz co najmniej 5 porcji dziennie – promocja zdrowia i zdrowego stylu życia – warsztaty dla przedstawicieli klas.

Podczas realizacji projektu organizowane były zajęcia mające na celu promowanie zdrowego stylu życia: zajęcia sportowe, aerobik, zajęcia z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych oraz akcja honorowego oddawania krwi, podczas której krew oddało 14 uczniów naszej szkoły.
W ramach profilaktyki zdrowego stylu życia ogłoszony został konkurs na plakat promujący zdrowy styl życia, a przedstawiciele poszczególnych klas mogli uczestniczyć w warsztatach, których celem było przygotowanie prezentacji na wylosowany wcześniej temat z zakresu promocji zdrowia.
W podsumowaniu Tygodnia Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia, który odbył się dnia 13 grudnia 2016 r. zostały rozstrzygnięte konkursy na plakat i prezentację promujące zdrowy styl życia.
W konkursie na plakat promujący zdrowy styl życia wzięło udział 11 uczniów. Laureatami I miejsca zostali: Filip Pater i Adrian Sojka z klasy I TB. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła Karolina Dobrzyńska z klasy III TAK.
W konkursie na prezentację promującą zdrowy styl życia I miejsce uzyskał z kolei duet z klasy II TORTB: Weronika Łucek i Klaudiusz Woźniak. Wyróżnienie uzyskali uczniowie z klasy I TB: Filip Pater i Kamil Dynak. Pozostałe pary uczniów, które brały udział w przygotowaniu prezentacji były następujące: klasa IV TAKTB: Edyta Kwapień, Magdalena Kozaczka, klasa III TAKTB: Matylda Banaś i Sylwester Pyzik, Klasa I TAK: Justyna Bieś i Anna Wójcik.
Specjalnie na okoliczność podsumowania Tygodnia Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia została przygotowana przez uczniów Piramida Zdrowego Żywienia, która zakłada aktywność fizyczną co najmniej 30 minut dziennie, spożywanie 5 porcji warzyw i owoców, produktów zbożowych, mleka i produktów mlecznych codziennie, produktów białkowych typu mięso kilka razy w miesiącu; poza tym, zdrowych tłuszczy znajdujących się np. w oleju lnianym oraz orzechach. Młodzież dowiedziała się, że należy unikać tłuszczów typu trans, nadmiernej ilości soli oraz cukru w diecie. O szkodliwości nadmiaru cukru w diecie młodzież szkolna mogła się przekonać oglądając film z cyklu „Śmietnik w mojej głowie: Gorzka prawda o cukrze".

Działanie to odbyło się w ramach realizacji zadań zawartych w Zintegrowanym Planie Działania Szkoły Promującej Bezpieczeństwo.

REKRUTACJA 2020/2021
 

PREZENTACJA O SZKOLE


BEZ CENZURY

 

bbc

ZS BREŃ PROMO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na 20 kwietnia 2016

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top