W dniach 28.09-13.10 br. sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w praktykach zawodowych zorganizowanych w ramach projektu „Zagraniczne praktyki szansą na intensyfikację dla zawodów: budownictwo i architektura krajobrazu" w programie ERASMUS +.


Przed wyjazdem zakwalifikowani uczniowie przeszli szkolenia, na których poszerzyli swą wiedzę na temat historii i kultury Grecji, poznali elementarne zwroty i wyrażenia w języku greckim oraz rozwinęli słownictwo w zakresie języka angielskiego zawodowego. Program wyjazdu obejmował 80 godzin zajęć praktycznych, na których uczniowie mogli poznać zasady funkcjonowania wyżej wymienionych zawodów w Grecji a także doskonalić umiejętności zawodowe, m.in. posługiwanie się dokumentacją techniczną, projektowanie i wykorzystywanie programów komputerowych przydatnych w zawodzie, organizację i kierowanie robotami budowlano-montażowymi oraz urządzanie i pielęgnację/konserwację terenów zieleni. Sporą część tych zadań udało się wykonać w miejscu zakwaterowania – hotelu Golden Sun, znajdującym się w położonej nad Morzem Egejskim letniskowej miejscowości, Nea Mesangala, dysponującym prywatną plażą z barem i leżakami, zadbanym ogrodem z boiskiem do siatkówki i restauracją oraz znajdującym się po sąsiedzku budynku, w którym organizatorzy przygotowali dobrze wyposażoną pracownię komputerową. Oprócz tego uczniowie w ramach praktyk mieli możliwość zwiedzania placów budów oraz szkółek drzew i krzewów ozdobnych oraz szklarni.
Czas wolny wypełniały, prócz kąpieli morskich i słonecznych, turnieje siatkówki plażowej, dyskoteki, konkurs karaoke, a nawet wybory miss i mistera praktyk. Dodatkowo organizatorzy przygotowali wycieczki do przepięknego kompleksu „wiszących" klasztorów w Meteorach, Thessalonik, stolicy Riwiery Olimpijskiej oraz malowniczej wioski, lezącej na stokach Olimpu – Starego Pantaleimonu. Do ciekawych atrakcji należy zaliczyć również wyprawy na grecki targ w Leptokarii oraz wypełniony muzyką i tańcami Wieczór Grecki, który miał miejsce w zaprzyjaźnionym hotelu w pobliskim Platamonas. Śródziemnomorski klimat oraz przyroda i bezpośrednie zetknięcie z pomnikami i świadectwami kultury, która stanowi podstawy cywilizacji europejskiej, to niewątpliwie największy walor, wartość dodana tego wyjazdu.
Podsumowując, dzięki uczestnictwu w projekcie Erasmusa całkowicie bezpłatnie uczniowie zyskują umiejętności i doświadczenie zawodowe podane w bardzo atrakcyjnej formie, rozwijają umiejętności komunikowania się za pomocą języka obcego oraz poszerzają swą wiedzę o świecie i ludziach.
Korzyści wynikające z uczestnictwa w praktyce tego typu są nie do przecenienia i wyrazy uznania należą się tym, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu – staroście dąbrowskiemu, Tadeuszowi Kwiatkowskiemu, dyrektorowi szkoły, Jarosławowi Boryczce, nauczycielom, którzy podjęli się opieki nad młodzieżą: Katarzynie Matusik-Kapuściak, Pawłowi Biesiowi, Bogdanowi Kowalowi, Marcinowi Kapuściakowi, Beacie Kuchcie.
Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać na fanpage'ach szkolnym i biblioteki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu oraz stronie https://www.facebook.com/Zagraniczne-praktyki-szansą-na-intensyfikację-dla-zawodów-483865068673438/

PREZENTACJA O SZKOLE

REKRUTACJA 2019/2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

BEZ CENZURY

 

bbc

ZSP BREŃ PROMO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na 20 kwietnia 2016

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top