Dnia 4 czerwca 2018 roku odbył się w szkole Dzień Bez Przemocy wśród uczniów klasy I TB – akcja profilaktyczna promująca ideę fair play, zasady wzajemnego szacunku. Dla uczniów przygotowane zostały zadania, które mieli oni realizować w grupach. Z racji mało licznej klasy pierwszej, utworzono 5 grup dwuosobowych, mających wykonać 5 zadań.
W tym roku, z okazji przypadającej 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, dwa zadania były właśnie w takim

charakterze. Przygotowany został test wiedzy o naszym hymnie narodowym, w którym uczestnicy mieli poprawnie określić między innymi to, jak się nazywa autor polskiego hymnu narodowego, kim był Jan Henryk Dąbrowski, gdzie znajdowała się kwatera główna Legionów Polskich. Również w pytaniu pojawiła się ciekawostka o tym, co uratowało gen. Dąbrowskiego w bitwie pod Bosco 24.X.1799 r. (była to niewielka książeczka schowana w kieszeni – w książce utkwiła kula). Inne pytania odnosiły się też do tego, w którym roku powstał nasz hymn narodowy, a także w jakiej włoskiej miejscowości Mazurek Dąbrowskiego był po raz pierwszy publicznie zaśpiewany. Ostatnim zadaniem w tej konkurencji było ułożenie z rozsypanych strof rękopisu „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech" sześciu zwrotek oraz refrenu. Najlepiej
z testem wiedzy o naszym hymnie narodowym poradzili sobie Przemek Małek oraz Radosław Kapka.
Innym zadaniem o charakterze patriotycznym było ułożenie przez uczniów krzyżówki z hasłem „Niepodległość". Przy czym pytania do tej krzyżówki również miały mieć charakter patriotyczny. Najbardziej poprawną pod względem wykorzystania treści patriotycznych krzyżówkę przygotowały i ułożyły grupy: Natalia Ryczek, Karolina Wawrzonek oraz Damian Cierniak i Przemek Zieliński.
Po zsumowaniu punktów uzyskanych z poszczególnych zadań, I miejsce zajęła grupa: Patryk Wójcik i Marek Kiljan (65 punktów); II miejsce: Przemek Małek
i Radek Kapka (58,5 punktów); III miejsce: Natalia Ryczek i Karolina Wawrzonek (49 punktów); IV miejsce zajęła grupa: Damian Cierniak i Przemek Zieliński; V miejsce uzyskali: Przemek Sowa oraz Kamil Żelazny.
Pozostałe zadania były już mniej poważne, ale sprawiające uczestnikom dużo radości, jak m. in. zjedzenie ciastka na czas bez użycia rąk czy przekazanie osobie
z grupy treści łamańca językowego z buzią wypełnioną piankami.
Dzień Bez Przemocy przygotowały i zorganizowały: mgr inż. Agata Dziedzic – Stolińska oraz mgr Joanna Janus.
Dzień Bez Przemocy był jednym z zadań ujętych w planie działań w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa w roku szkolnym 2017/2018.

REKRUTACJA 2021/2022

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top