Dnia 23 października 2018 roku uczniowie klasy I TAKTB uczestniczyli w konferencji pt. „Gdy codzienne życie bardzo boli", zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Konferencja odbyła się w Dąbrowskim Domu Kultury. Dotyczyła profilaktyki suicydalnej (zapobieganie samobójstwom wśród młodych ludzi).

Zostały poruszone podczas spotkania kwestie dotyczące najczęstszych trudności, których młodzi ludzie doświadczają i często nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, jak sobie poradzić. Efektem tego są podejmowane przez młodzież różne zachowania ryzykowne, może pojawić się depresja, a nawet próba targnięcia się na własne życie. Konferencję prowadzili psycholodzy poradni psychologiczno – pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej: mgr Karolina Lewandowska oraz mgr Mariusz Wielgus. Zwrócili uwagę na potrzebę budowania własnej wartości u młodych ludzi, zwrócenia się ku swoim zasobom w postaci więzi z rodzicami, rozwijania pasji, zainteresowań i przede wszystkim szukania pomocy, nie lękania się w proszeniu o pomoc i wsparcie.
Udział młodzieży w konferencji stanowi jedno z działań ujętych w Zintegrowanym Planie Działań Polityki Promującej Bezpieczeństwo w roku szkolnym 2018/2019.

REKRUTACJA 2020/2021
 

PREZENTACJA O SZKOLE


BEZ CENZURY

 

bbc

ZS BREŃ PROMO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na 20 kwietnia 2016

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top