5 grudnia 2018 roku w ZSP w Brniu odbyło się Święto Patrona Szkoły – Władysława Stanisława Reymonta. Dzień ten, traktowany jako wyjątkowe święto, uczczono uroczystą akademią, na którą przybyli: Starosta Powiatu Dąbrowskiego, Lesław Wieczorek, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Dyrektor Gminnej

Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec, Dyrektor Centrum Polonii, Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Małgorzata Bułat oraz wiceprzewodniczący Rady Rodziców Stanisław Kapka. Dyrektor Szkoły, Jarosław Boryczka przypomniał zgromadzonym historię i przyczyny nadania szkole imienia W.S. Reymonta oraz zwrócił uwagę na fakt pośmiertnego uhonorowania pisarza przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego 11 listopada 2018 roku. Pan starosta, Lesław Wieczorek wyraził słowa uznania za kultywowanie pamięci wybitnego Polaka oraz życzył całej społeczności szkolnej dalszych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Do życzeń pomyślności przyłaczył się wójt gminy Olesno, pan Witold Morawiec, życzliwie wspierający wszystkie szkolne inicjatywy.
Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Narodowego przez wszystkich zgroma-dzonych, nastąpiła część artystyczna, w której wystąpili uczniowie klasy IV technikum budownictwa i organizacji reklamy: Sławomir Łucek, Przemysław Zych, Dawid Kinel, Michał Bogacz, Mikołaj Osak, Iwona Puła oraz uczennica klasy I TB Maria Podosek.
Uczniowie zaprezentowali role życiowe Reymonta, przedstawiając życiorys pisarza z tej znanej strony, jak i nieznanej. Taki zresztą tytuł nosiła nazwa tegorocznej akademii (Reymont znany i nieznany), którą przygotowała pedagog ZSP w Brniu Pani mgr Joanna Janus. Po licznych nieudanych próbach zostania przez Reymonta: organistą, krawcem, aktorem, ziemianinem, medium, dozorcą, plantownikiem, pomocnikiem drużnika kolejowego, księdzem, reporterem, Reymont odnalazł w końcu powołanie zawodowe, czego rezultatem była twórczość pisarska.
Za obsługę techniczną uroczystości odpowiadali uczniowie z klasy I technikum budownictwa: Bartosz Grabka, Konrad Rogala, Karol Taraska oraz Maikel Miodowski. Oprawą muzyczną uroczystości zajął się pan Bogdan Kowal wraz z uczniek kl. I technikun budownictwa Szymonem Barnasiem.

REKRUTACJA 2020/2021
 

PREZENTACJA O SZKOLE


Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top