20 marca uczniowie klas II TB ,III TB oraz reprezentanci klas III TAK, I BSZ, IV TOR odwiedzili Kraków. Pierwszym punktem zwiedzania było Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. Największym zainteresowaniem cieszyła się mozaika na ścianach świątyni oraz pamiątki po papieżu Polaku.

Kolejnym punktem była Rydlówka w Bronowicach. Uczniowie mogli zobaczyć miejsce w którym odbyło się wesele opisane później przez Stanisława Wyspiańskiego. A potem nadszedł czas na zwiedzanie Galerii Malarstwa Polskiego w Sukiennicach i Muzeum Podziemia Rynku Głównego. W Sukiennicach uczniowie rozpoznawali obrazy, które były omawiane na lekcjach ,np. „Szał" W. Podkowińskiego, „ Trójka" W. Chełmońskiego. W Muzeum Podziemia zwiedzający z zaciekawieniem słuchali przewodnika, korzystali z ekranów multimedialnych, gier historycznych. Niektórzy mierzyli swój wzrost i porównywali ze wzrostem ludzi średniowiecza. Ostatni eksponat wzbudził mieszane uczucia : to dwie ludzkie czaszki zachowane w doskonałym stanie. W drodze powrotnej musiał być obowiązkowy postój : Mac Donald. A potem powrót do domu....

REKRUTACJA 2020/2021
 

PREZENTACJA O SZKOLE


BEZ CENZURY

 

bbc

ZS BREŃ PROMO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na 20 kwietnia 2016

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top