12 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Ziemi w Polsce obchodzonego po raz 29. Uroczystość poprzedzał konkurs na plakat ekologiczny o tematyce nawiązującej do hasła tegorocznego Dnia Ziemi Ochrona gatunków zagrożonych.

Plakaty zostały wykonane techniką dowolną przez uczniów kl.I TB, I T AK , III TAK . Z tej okazji odbył się także apel ekologiczny, na którym pokazano ciekawą prezentację, przedstawiająca portrety tzw. flagowych gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz gatunki zwierząt wymarłych na obszarze Polski. Zaprezentowano przykładowe działania człowieka, które doprowadzają do wymierania gatunków różnych organizmów na Ziemi. Była to bardzo poruszająca lekcja ekologii, której przesłanie można wyrazić słowami:

" Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań."
Część II stanowił konkurs ekologiczny w którym brały udział kl.III TAK i III TB. Pytania były ciekawe i dotyczyły problemów związanych z ekologią i ochroną bioróżnorodności. Uczniowie wykonali również przedmioty z odpadów, był to sposób na powtórne wykorzystanie uciążliwych plastikowych opakowań. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Szczególne uznanie zyskał kwietnik, który zdobi teraz wejście do szkoły. I miejsce i tytuł eksperta ekologii niewielką różnicą punktów zdobyła kl.III TAK. Uczniowie przyznali , że tego typu lekcje nie tylko na długo pozostają w pamięci ale również zmuszają do działania.

REKRUTACJA 2020/2021
 

PREZENTACJA O SZKOLE


BEZ CENZURY

 

bbc

ZS BREŃ PROMO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na 20 kwietnia 2016

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top