Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu od 2009 r. zaprasza do udziału uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tegoroczna, XI odsłona tego popularnego konkursu odbyła się po raz pierwszy z udziałem uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Początkowo skromna impreza przez 11 lat urosła do wydarzenia skupiającego kilkanaście szkół.

Konkurs wciąż się rozwija i zyskuje coraz większą rangę, m.in. dzięki objęciu patronatem Starosty Powiatu Dąbrowskiego – Pana Lesława Wieczorka i przyjęcia zaproszenia od Posła na Sejm RP – Pana Wiesława Krajewskiego. Tegoroczna edycja, rozpoczynająca kolejne dziesięciolecie konkursu, odbyła się w nowo otwartym obiekcie - Stanicy Turystycznej w Brniu i została rozpoczęta ciepłymi słowami Pana Krzysztofa Bryka – Wicestarosty Dąbrowskiego skierowanymi do uczestników i organizatorów.
W tegorocznym konkursie występy uczestników oceniało Jury w czteroosobowym składzie: Małgorzata Bułat – Dyrektor Centrum Polonii w Brniu, Dominika Łakoma, Bogusław Grzebieniowski i Agnieszka Ożóg-Ahmed. Ich zadanie nie było łatwe, gdyż uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych i językowych. Oceny dokonała także publiczność, przyznając Nagrodę Publiczności. Wyniki obrad Jury oraz głosowania publiczności przedstawiają się następująco:
I miejsce – Aleksandra Rustowicz ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie za wykonanie utworu
„Wrecking Ball" /Miley Cyrus.
Agnieszka Leżoń zgłoszona przez 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej
za wykonanie utworu „Ashes"/Celine Dion.
II miejsce – Natalia Nędza z I Liceum Ogólnokształcącego w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,
która zaśpiewała „ The Climb"/Miley Cyrus.
III miejsce - Wiktoria Wajda z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu za wykonanie utworu
„Walk me Home"/P!nk
Wyróżnienia: Daria Pyrcz ze Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałem gimnazjalnym
w Dąbrowie Tarnowskiej za wykonanie utworu „Monday Morning"/ Melanie Fiona
Nikola Gancarz ze Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim,
która zaśpiewała „Andante, Andante" zespołu Abba.
Nagroda PublicznościNatalia Nędza
Gratulujemy serdecznie laureatom oraz wszystkim uczestnikom, którzy również prezentowali znakomity poziom talentu. Dziękujemy nauczycielom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania sponsorom, którzy przyczynili się w sposób finansowy lub rzeczowy do ufundowania nagród i przygotowania poczęstunku. Serdecznie dziękujemy i życzymy pomyślności w Państwa działalności. Dziękujemy:
- Panu Janowi Kowalowi, właścicielowi firmy SĘKPOL-VIVENTO
- Panu Grzegorzowi Niedbała, prezesowi RPWiK w Dąbrowie Tarnowskiej

- Panu Marianowi Szajorowi, właścicielowi Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów
- Pani Urszuli Krajewskiej, właścicielce firmy „BIMAR – UBEZPIECZENIA"
- Hurtowni Chemicznej „LEMAR"
- Hurtowni artykułów szkolnych i biurowych „MASTTER"
- Pani Małgorzacie Morawiec, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie
- Pani Małgorzacie Bułat, dyrektor Centrum Polonii w Brniu
- Wydawnictwu Oxford University Press
- Panu Wiesławowi Krajewskiemu – Posłowi na Sejm RP
- Pani Barbarze Taraska
- Związkowi Klubów Polskich w Chicago
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy odpowiadając na nasze zaproszenie uświetnili swoją obecnością to wydarzenie. Organizatorzy składają też podziękowania wszystkim nauczycielom, uczniom i absolwentom ZSP w Brniu, którzy bardzo pomogli organizatorom w przygotowaniu
XI edycji konkursu.

PREZENTACJA O SZKOLE

REKRUTACJA 2020/2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

BEZ CENZURY

 

bbc

ZSP BREŃ PROMO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na 20 kwietnia 2016

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top