naukowe warszaty letnie w krakowie 6 20190703 1423402206Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu wzięli udział w Naukowych Warsztatach Letnich w Krakowie, które odbywały się w ramach Projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II". Warsztaty poświęcone były zagadnieniom środowiska i dedykowane uczniom technikum architektury krajobrazu oraz technikum budownictwa.

Dziewięcioro uczniów z klasy I TB/TAK wraz z wychowawcą, I. Świerczek, uczestniczyło w wykładach i zajęciach terenowych zorganizowanych przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.
Mieliśmy możliwość zbadania kilku parametrów wody podczas zajęć dr inż.. Moniką Tabak. Profesor dr hab. Jacek Antonkiewicz oprowadził nas po parku im. Wojciecha Bednarskiego w Podgórzu opowiadając o możliwościach rewitalizacji i rekultywacji terenu poprzemysłowego. Przez 3 kolejne przedpołudnia dr inż. Michał Uruszczak próbował nauczyć niewprawne ręce rysunku perspektywicznego oraz rysunku odręcznego w projektowaniu. Pomimo upalnej pogody mieliśmy okazję odbyć wyprawę do doliny Racławki czy poleżeć na piasku Pustyni Błędowskiej. Ugoszczono nas także w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, gdzie mogliśmy zobaczyć jak przygotowywana jest prognoza pogody i zapoznać się z pracą synoptyka.
Nasza baza mieściła się w Hotelu Studenckim, gdzie integrowaliśmy się z innymi uczestnikami warsztatów z województwa małopolskiego. Tam też organizowaliśmy sami program „wieczorny", ale on pozostanie naszą tajemnicą... Wielkie podziękowania dla ekipy Grupy MONTOWNIA za wspaniałą organizację naszego pobytu.

PREZENTACJA O SZKOLE

REKRUTACJA 2020/2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

BEZ CENZURY

 

bbc

ZS BREŃ PROMO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na 20 kwietnia 2016

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top