22 września w Szczucinie odbyły się powiatowe obchody 80. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych.
W uroczystościach wzięła udział delegacja złożona z przedstawicieli szkoły w składzie: Jarosław Boryczka, Joanna Gawlik, Paweł Bieś oraz wystawiono sztandar szkoły. Uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia z czasów II Wojny Światowej

rozpoczęto Mszą Św. w Kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie, która została odprawiona za ojczyznę.


Po Mszy Św. uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Kwaterę Pamięci Narodowej gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, w której udział wzięli m.in. przedstawiciele Senatu i Sejmu, przedstawicieli gmin i powiatu dąbrowskiego, kombatanci, organizacje społeczne i polityczne, zakłady pracy, przedstawiciele oświaty i kultury oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.
Przemówienie okolicznościowe wygłosili: Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Senator RP Kazimierz Wiatr, Posłowie na Sejm Urszula Augustyn oraz Wiesław Krajewski. Pani Maria Pietracha odczytała wspomnienia Stefana Wrzosowskiego jednego z trzech żołnierzy, którzy uratowali się z zajętej, a następnie spalonej przez Niemców szkoły w Szczucinie w dniu 12 września 1939 roku.
Podczas uroczystości dokonano odznaczenia kap. Kazimierza Burzca odznaką „Kolumbowie rocznik 20".
Złożono wieńce i wiązanki kwiatów przed Kwaterą Pamięci Narodowej przez licznie przybyłe delegacje urzędów, instytucji, stowarzyszeń oraz organizacji społecznych i politycznych.
Z ogromną sympatią uczestników obchodów spotkały się delegacje z przedszkoli, widok najmłodszych członków uroczystości oddających hołd poległym poruszył każdego.
Część artystyczną przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie pod kierunkiem Pań: Barbary Musiał i Edyty Nowak.
Całość uświetnił występ chórów "Clave de sol" i "Prima volta" pod dyrekcją Ilony Mach, oraz Orkiestra Dęta pod batutą Jarosława Dzięgla. Dowódcą uroczystości był Komendant Miejsko Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Szczucinie druh Piotr Sabaj.

REKRUTACJA 2020/2021
 

PREZENTACJA O SZKOLE


Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

ZS BREŃ PROMO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na 20 kwietnia 2016

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top