5 grudnia obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona, nasze szkolne święto poświęcone życiu i twórczości Władysława Stanisława Reymonta. Oprócz społeczności szkolnej na akademii pojawili się mili goście – wicestarosta powiatu, pan Krzysztof Bryk, pani Małgorzata Bułat – dyrektor Centrum Polonii oraz przedstawicielki rady rodziców, panie Celina Rodak i Dorota Dymon.

Pan dyrektor w powitalnym przemówieniu przedstawił osiągnięcia pisarza, które przyniosły mu światową sławę oraz przypomniał okoliczności, które uczyniły Władysława Reymonta w 1976 roku patronem szkoły w Brniu. Pan wicestarosta w swoim wystąpieniu w imieniu własnym i Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka złożył dyrekcji, nauczycielom i uczniom ZS w Brniu wyrazy uznania za pielęgnownie pięknych tradycji oraz troski o dobry wizerunek szkoły, życząc zadowolenia z pracy oraz pomyślności w dalszych działaniach podejmowanych na rzecz kształcenia kolejnych pokoleń. W części artystycznej skonfrontowano obiegowe opinie na temat powieści Reymonta ( w skeczu wystąpili uczniowie Bartosz Rodak oraz Kamil Dynak) z rzeczywistym dziełem pisarza (fragmenty powieści odczytane przez nauczycieli) oraz wysłuchano piosenek przygotowanych przez zespół muzyczny w składzie: Kinga Taraska, Klaudia Bork, Martyna Wąsowicz, Jakub Świątek, Bartosz Kogut. Dopełnieniem świętowania była uczta z regionalnym potrawami, wśród których można było spróbować bigosu, smalcu, wiejskiego chleba, bryndzy, kiszonych ogórków i wielu innych potraw, które przygotowali uczniowie i nauczyciele. Odpowiedzialnymi za organizację Dnia Patrona byli w tym roku: Beata Kuchta, Iwona Świerczek, Małgorzata Piątek, Bogdan Kowal.

REKRUTACJA 2020/2021
 

PREZENTACJA O SZKOLE


Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top