Dnia 20.02.2019 roku klasa I BSZ wybrała się na wycieczkę. Jej celem było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku; integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich; zainteresowanie uczniów ciekawą dyscypliną sportu jaką jest gra w kręgle; poznanie różnych kultur .


W programie wycieczki była gra w kręgle w kręgielni w Oleśnie, następnie zwiedzanie Ośrodka Spotkania Kultur czyli dawnej Synagogi w Dąbrowie Tarnowskiej.

Do Olesna uczniowie wyruszyli pieszo w ramach promocji zdrowego stylu życia i poprawy kondycji fizycznej. Gra w kręgle okazała się wspaniałą rozrywką, była niezwykle wciągająca i dała możliwość zdrowej rywalizacji. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny.Uczniowie świetnie radzili sobie z tą dyscypliną sportu.
Następnym punktem programu była synagoga, do której uczestnicy wycieczki dotarli busem. Na miejscu czekała już młoda sympatyczna Pani Przewodnik, która opowiadała bardo ciekawie na temat historii synagogi od czasu jej budowy oraz losach w czasie obu wojen. Przybliżyła wiele zwyczajów żydowskich. Szczególne zainteresowanie wzbudziły obyczaje małżeńskie Żydów. Każdy znalazł coś, co go zainteresowało. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, a Pani Przewodnik z przyjemnością na nie odpowiadała. Szczególnie uwagę zwiedzających przykuwał bogaty wystrój malarski czyli polichromie, które przetrwały w głównej sali modlitewnej, a ponadto w sieni przejściowej i dwu salkach przylegających do niej, na dwóch kondygnacjach babińca, a także na elewacjach wschodniej i zachodniej. Następnie uczniowie obejrzeli wystawy związane z historią Dąbrowy Tarnowskiej, byli zafascynowani ciekawymi zbiorami. Czas spędzony w synagodze upłynął miło i efektywnie.
Wycieczka należy więc do udanych. Spokojnie można taką formę edukacji polecić społeczności szkolnej.

REKRUTACJA 2020/2021
 

PREZENTACJA O SZKOLE


Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

ZS BREŃ PROMO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na 20 kwietnia 2016

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top