,,To nie jest koniec,
to nawet nie jest początek końca,
to dopiero koniec początku......."
— Winston Churchill

Szanowni nauczyciele, szanowni wychowawcy klas czwartych: mgr Beata Kuchta, mgr Mirosław Panek
Drodzy abiturienci
Martyno, Justyno, Paulino, Joanno, Justyno, Anno, Katarzyno, Klaudio, Patrycjo, Dominiku, Sandro, Moniko, Wiktorio, Anno, Klaudio, Patrycjo, Przemku, Bartłomieju, Jakubie, Kacprze, Mikołaju, Adrianie, Kamilu, Januszu, Eryku, Łukaszu, Danielu, Szymonie Kamilu, Bartłomieju, Bartłomieju, Hubercie, Jakubie, Filipie, Damianie, Bartoszu, Łukaszu, Sławomirze, Adrianie, Pawle.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie, jeszcze dwa miesiące temu, nasze pożegnanie.
Miało być uroczyście, ciepło i tradycyjnie. Spotkanie z kolegami, nauczycielami i dyrektorem na sali gimnastycznej a potem z wychowawcami w klasach,

otrzymanie świadectw, ostatnie uściski rąk, często łzy wzruszenia.
My, Wasi nauczyciele, żegnając się z Wami, zdajemy sobie w tym dniu sprawę z upływającego czasu i z faktu, że coś się dla jednych kończy ale jednocześnie też coś się dla innych zaczyna.
Cztery lata wspólnej nauki, pracy, różnych spotkań, imprez, turniejów i zawodów sportowych, rozwiązywania osobistych problemów, czasami były reprymendy ale też sukcesy i pochwały, wszystko to pozwoliło nam się lepiej poznać i polubić. Było raz wesoło, raz smutno, czasami musieliśmy rozwiązywać bardzo trudne sprawy, ale cały czas szliśmy do przodu. I nagle znany nam świat stanął na głowie. Ale czas biegł dalej do przodu i znowu jak zwykle za szybko dla nas wszystkich przyszedł czas rozstania. Ze szkołą, z kolegami i nauczycielami z którymi spędziliście cztery lata Waszego młodego życia.
Gratuluję, Wam wszystkim ukończenia szkoły, a wraz z odbiorem świadectwa uzyskania średniego wykształcenia.
Życzę Wam, aby lata spędzone w murach szkoły zaowocowały nawiązaniem przyjaźni, które przetrwają próbę czasu, aby nauka w technikum pozwoliła w znalezieniu swojego miejsca w życiu a uzyskane wiadomości
i umiejętności zawodowe były furtką do znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy.
Życzę Wam połamania piór na egzaminie maturalnym a także zdania w czerwcu egzaminów z kwalifikacji zawodowych
a przede wszystkim życzę zdrowia i optymizmu. Bo jedno jest pewne, że wszystko już niedługo wróci do normy i znów będziecie mogli bez ograniczeń cieszyć się waszym młodym i pięknym życiem. Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom za trud pracy i nauki a szczególnie dziękuję Waszym wspaniałym wychowawcom, pani Beacie i panu Mirkowi, którzy przez te cztery lata włożyli wielki wysiłek wraz z Waszymi rodzicami w kształtowanie Waszych postaw i charakterów.
Już dzisiaj, zapraszam wszystkich na uroczyste zakończenie nauki w szkole, na którym w tradycyjny sposób powiemy sobie do widzenia. Oczywiście w sytuacji gdy będzie to bezpieczne i dozwolone. Szczegóły w tym zakresie wraz z zaproszeniami przekażemy każdemu z Was w odpowiednim czasie.
Pozdrawiam serdecznie

Jarosław Boryczka
Dyrektor
Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
w Brniu

REKRUTACJA 2021/2022
 

PREZENTACJA O SZKOLE


Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top