Data wpisu: 29.04.2024
Zdjęcie do wpisu Uroczystość Pożegnania Absolwentów 2024

GALERIA ZDJĘĆ

W piątek, 26 kwietnia uczniowie klasy piątej Technikum Budowlanego i Technikum Architektury Krajobrazu zakończyli naukę w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu. Ta wyjątkowa chwila została uczczona podczas uroczystej akademii.

Rozpoczęło ją wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, po czym głos zabrał Pan Dyrektor Jarosław Boryczka, który serdecznie powitał Absolwentów, Wicestarostę Powiatu – Pana Krzysztofa Bryka, przedstawicieli Rady Rodziców, szkolną społeczność uczniów i nauczycieli oraz wszystkich zgromadzonych gości. Wspomnienie okoliczności pięcioletniej współpracy zakończyły życzenia powodzenia na egzaminach oraz powodzenia w dorosłym życiu.

Po przemówieniu dyrektora, głos zabrał Pan Krzysztof Bryk, który gratulując absolwentom ukończenia kolejnego etapu edukacyjnego wręczył adresy okolicznościowe uczniom, którzy osiągnęli wysokie średnie ocen na świadectwie ukończenia szkoły. Otrzymały je uczennice: Paulina Niemiec, Kinga Taraska, Gabriela Mietelska i Karolina Przybyło.

Pani Katarzyna Matusik-Kapuściak, wychowawczyni klas piątych, skierowała do Absolwentów mowę pożegnalną, w której, dziękując za okres pięcioletniej owocnej współpracy, wkład i zaangażowanie w życie szkoły, życzyła swym wychowankom spełnienia marzeń i samorealizacji w dorosłym życiu. Wraz z panem dyrektorem wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody dla uczniów szczególnie zasłużonych w życiu szkoły, a byli to: Kamil Soja, Karolina Przybyło, Natalia Klara, Gabriela Mietelska, Gabriela Zabawa, Paulina Niemiec, Klaudia Bork, Kinga Taraska, Piotr Surowiec, Anna Kowal.

Listy gratulacyjne dla rodziców otrzymali obecni na uroczystości Pani Marta Mietelska i Pan Jacek Taraska.

W części artystycznej prócz cennych refleksji o życiu, życzeń powodzenia i szczęścia wyrażonych w poetyckiej i lirycznej formie obejrzeliśmy film, będący kompilacją zdjęć i filmików, które uchwyciły różne momenty w życiu szkolnym naszych kochanych Absolwentów i ich rozmaite aktywności związane z pobytem w szkole. Film przygotowały Kamila Pietruszka i Patrycja Chmielewska z klasy 4 TAK, a w program artystyczny zaangażowani byli: Oliwia Fijał, Martyna Kopońka, Wanessa Łabuz, Gabriela Szajor, Justyna Foszcz, Natalia Zawada, Jakub Gałęziowski, Adrian Początek, Bartosz Wójtowicz. Pracami zespołu kierowały nauczycielki, Panie: Beata Kuchta, Alicja Krakowska, Małgorzata Piątek.

To wyjątkowe pożegnanie pozostawiło w sercach wszystkich uczestników wiele wzruszeń i wspomnień. Absolwentom życzymy powodzenia na maturze i w kolejnych etapach życia!