W niedzielę 12 września 2021 roku w Szczucinie odbyły się powiatowe obchody 82. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych.
W tym dniu uczczona została rocznica wybuchu II wojny światowej, agresji Związku Radzieckiego na Polskę i spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie.

 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą na ołtarzu polowym przy kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie, po której delegacje z pocztami sztandarowymi, samorządowcy, delegacje służb mundurowych, instytucji, szkół oraz mieszkańcy wspólnie przeszli pod Kwaterę Pamięci Narodowej. Uczestników przemarszu poprowadziła Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie.

Wszystkich zgromadzonych powitał Zastępca Burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski, który w swoim przemówieniu podkreślał, że obchody rocznic wrześniowych upamiętniają tamten czas i są ważną lekcją historii dla każdego z nas.

Następnie głos zabrali Krzysztof Bryk Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego oraz Ryszard Pagacz Wicewojewoda Małopolski.

Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski w swoim przemówieniu przypomniał o dramacie jaki wydarzył się na tej ziemi we wrześniu 1939 roku oraz podkreślił znaczenie bohaterstwa ludzi, którzy oddali życie za Ojczyznę.

...Szanowni zebrani, spójrzmy na te znaki bohaterstwa, męstwa i wielkości moralnej minionego pokolenia. Nie znamy wszystkich nazwisk, czy imion, ale na szczęście pamiętamy o nich, bo tacy jak oni powinni stanowić dla nas nie tylko symbol historii, ale wzór właściwej postawy obywatelskiej – powiedział Krzysztof Bryk.

Delegacje instytucji i organizacji złożyły również wieńce i wiązanki kwiatów przy Kwaterze Pamięci Narodowej.

Uroczystość zakończyła się programem artystycznym w wykonaniu Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie.

REKRUTACJA 2022/2023

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top