W dniach 15 – 22 listopada 2021 roku w ZS w Brniu miał miejsce Tydzień Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia, podczas którego odbywały się akcje profilaktyczne, happeningi oraz prelekcje mające na celu uświadomić młodzieży wpływ profilaktyki na skuteczną walkę z chorobami, w tym nowotworowymi, wpływ ruchu i zdrowego stylu życia

na samopoczucie i konstruktywne spędzanie czasu wolnego. Szczegółowo wyglądało to tak, że młodzież klas I i II technikum oraz szkoły branżowej wzięła udział w kampanii profilaktycznej programu profilaktyczno – edukacyjnego, upowszechniającego wiedzę o czerniaku skóry pt. „Znamię? Znam je!". Zostali poinformowanie o tym, kto jest w grupie zachorowania na czerniaka, czym jest ta choroba i jakie są jej charakterystyczne cechy, jak zapobiegać powstawaniu czerniaka (złote zasady ochrony przed czerniakiem). Na lekcji rozdano uczniom ulotki informacyjne, a także uczniowie mogli obejrzeć krótki film edukacyjny kampanii. Oprócz tego w klasach tych odbyła się pogadanka na temat zakażenia wirusem HPV w ramach programu „Wybierz Życie – Pierwszy Krok" podczas której też rozdano ulotki, a uczniowie mogli dodatkowo rozwiązać quiz sprawdzający ich wiedzę o czerniaku i HPV.

W czwartek 18 listopada z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia odbyły się zajęcia warsztatowe oraz prelekcje dot. Uwarunkowań i skutków uzależnienia od nikotyny. Młodzież klasy I technikum wypracowała w grupach przyczyny, dla których młodzi ludzie sięgają po papierosy oraz przyczyny, dla których nie sięgają po papierosy.
W klasie IV technikum oraz II branżowej na lekcji biologii zwrócono uwagę na zapobieganie wadom cewy nerwowej w przyszłości (profilaktyka pierwotna wad cewy nerwowej zmierza do zmniejszenia częstości powstawania WCN wśród wszystkich poczę-tych dzieci).
Uczniów klasy III technikum zapoznano z zakaźną chorobą wirusowego zapalenia wątroby jak również zwrócono uwagę na profilaktykę raka piersi.
Ponadto młodzież szkoły mogła zmierzyć ciśnienie krwi na korytarzu szkoły, zaś uczniowie klas I – III uczestniczyli w rozgrywkach tenisa stołowego w ramach promowania ruchu i aktywności fizycznej oraz integracji w grupie jako konstruktywnego spędzania czasu wolnego.
Dodatkowo na korytarzu szkoły została zaprezentowana wystawa uświadamiająca młodzieży fakt, ile cukru znajduje się w poszczególnych produktach typu keczup, pepsi, sok jabłkowy, żelki, płatki śniadaniowe, itp.
Planowana jest również prelekcja dot. Zdrowych zamienników produktów, która została przeniesiona na inny termin. Wszystkie działania podjęte w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia wpisują się w działania Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa na rok szkolny 2021/2022.

REKRUTACJA 2022/2023

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top