We wtorek, 1 marca 2022 r., w rocznicę rozstrzelania przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" – w całej Polsce obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.


Samorząd powiatowy przygotował z tej okazji szereg wydarzeń. Tegoroczne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w powiecie dąbrowskim, rozpoczęły się tak naprawdę już w niedzielę 27 lutego br. Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych, która została odprawiona w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.
1 marca, w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się pouczający wykład „Żołnierze Wyklęci - prawda, mit i idea", który wygłosił dr hab. prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Józef Brynkus. Uczestniczyli w nim licznie zgromadzeni uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego, parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji.
Następnie uczestnicy wykładu przeszli do Parku Miejskiego im. 100-lecia Niepodległości Polski w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie pod Pomnikiem Poległych złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze, aby uczcić pamięć Żołnierzy Niezłomnych, zwłaszcza tych z Powiśla Dąbrowskiego.

REKRUTACJA 2022/2023

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top