27 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klasy I TAK : Natalia, Wiktoria , Martyna i Kuba przygotowali uroczystą akademię. Narratorzy przybliżyli nam historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku: została uchwalona przez Sejm Wielki

, zwany również Czteroletnim, była to najważniejsza reforma tego Sejmu, autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki oraz Hugo Kołłątaj, regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej, w tym rozumieniu tego słowa był pierwszą ustawą rządową w Europie, drugą na świecie (po amerykańskiej). Zwrócili także uwagę na trzy słowa ważne w historii Polski , pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków : Bóg, Honor, Ojczyzna.

Akademia przypomniała ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które każdy Polak powinien znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości , ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym!

REKRUTACJA 2022/2023

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top