Data wpisu: 26.01.2023
Zdjęcie do wpisu XIII świąteczna edycja KONKURSU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

GALERIA ZDJĘĆ

24 stycznia 2023 roku o godz. 9:00 w Zespole Szkół im. Władysława, Stanisława Reymonta w Brniu odbyła się XIII edycja KONKURSU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ. W tegorocznej edycji zadaniem uczestników było zaśpiewanie kolędy lub piosenki świątecznej w języku angielskim.
Przepiękne utwory m.in. takie jak: Mistletoe, Snowman, O Holy Night, czy też Mary, did you know? usłyszeliśmy w wykonaniu uczniów klas 7 i 8 dziewięciu szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego.
Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły, Pan Jarosław Boryczka, który powitał zaproszonych gości, wszystkich uczestników wraz z opiekunami oraz społeczność szkolną uczestniczącą w wydarzeniu.
Po zdumiewającym koncercie, jury udało się na obrady. Uczestnicy natomiast wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego mogli podziwiać występ naszego szkolnego zespołu.
Wreszcie wyłoniono zwycięzców:
I miejsce zajęła Katarzyna Toczek z akompaniamentem Huberta Lichorobca na klarnecie, ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,
II miejsce zgodnie jury przyznało Mikołajowi Bekerowi ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie,
III miejsce na podium zajęła Magdalena Sytoń ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.
Jury przyznało również wyróżnienie Zuzannie Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie.
Niekryjąca zachwytu publiczność natomiast zdecydowała, iż najlepszym wykonawcą tegorocznej edycji konkursu był ….. Mikołaj Beker. Do niego powędrowała Nagroda Publiczności.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów wokalnych oraz językowych. Poziom tegorocznej edycji był naprawdę wysoki, a Wasze występy zapamiętamy na długi, długi czas….
Dziękujemy Waszym opiekunom za trud i czas poświęcony, który włożyliście Państwo w przygotowanie Waszych podopiecznych do konkursu.
Dziękujemy Panu Bogusławowi Grzebieniowskiemu – specjaliście do spraw wokalno-instrumentalnych oraz przewodniczącemu jury, Pani Dominice Łakomej – specjalistce do spraw językowych oraz Pani Magdalenie Panek – specjalistce do spraw artystycznych.
Szczególne podziękowania składamy sponsorom XIII świątecznej edycji konkursu:
– Staroście Powiatu Dąbrowskiego, Panu Lesławowi Wieczorkowi,
– Bankowi Spółdzielczemu w Dąbrowie Tarnowskiej,
– Panu Marianowi Szajorowi, właścicielowi Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Ćwikowie,
– oraz Agencji Ubezpieczeniowej BIMAR w Dąbrowie Tarnowskiej.
Podziękowania należą się również klasie 1, 2 i 4 Technikum Architektury Krajobrazu oraz Technikum Budowlanego, którzy włączyli się czynnie w organizację całego przedsięwzięcia.
Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły, wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi, którzy swoim udziałem przyczynili się do tego, aby uroczystość mogła przebiec pomyślnie.
Thank you
Organizatorzy